22 квітня 1993 року була створена Українська нотаріальна палата — на той час —сучасна українська громадська організація, що об'єднувала нотаріусів на професійній основі для задоволення та захисту їхніх інтересів. Першим Президентом УНП став Черниш Володимир Миколайович.

Метою діяльності Палати було об'єднання на професійній основі зусиль нотаріусів для задоволення та захисту їх законних соціальних та інших спільних інтересів, сприяння підвищенню професійного рівня та вдосконаленню правової допомоги, що надається органами нотаріату громадянам, підприємствам і організаціям через підвищення ролі нотаріату в умовах формування в Україні ринкових відносин, піднесення престижу професії нотаріуса, створення умов для активної діяльності членів палати на основі єдності їх професійних інтересів.

За період діяльності Української нотаріальної палати, Відділення УНП в Дніпропетровській області очолювали:

Шаніна– Шаніна Євгенія Григорівна

 начальник Дніпровського обласного управління юстиції;

Фото Лозовая– Лозова-Березіна Світлана Василівна

 начальник відділу нотаріату Дніпропетровського обласного управління юстиції;

Куліш– Куліш Валентина Іванівна

 приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу;

ЄРЄМЕНКО– Єремеєв Володимир Борисович

 начальник Дніпропетровського обласного управління юстиції;

фото Гула– Гула Микола Кузьмич

 приватний нотаріус Дніпровського районного нотаріального округу;

Євчук– Євчук Ірина Леонідівна

 приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу.

З січня 2000 р. до 2013 р. випускався щомісячний науково-практичний журнал «Нотаріат для Вас».

На  підтримку,  зокрема,  ініціативи  палати,  в  Україні  02 вересня було  встановлено  День нотаріату –  Указ  Президента  України  «Про  День  нотаріату»  від  22  лютого  2010 р.  № 211/2010.

29 березня 2013 року на Першому установчому з'їзді нотаріусів України  створено сучасну самоврядну професійну організацію нотаріусів – Нотаріальну палату України.Під час З’їзду було затверджено Статут новоствореної організації, обрано її Президента – Павлову Людмилу Миколаївну та сформовано склад керівних органів НПУ. Віце-президентом була призначена Євчук Ірина Леонідівна, вона ж була представником Президента НПУ в Дніпропетровській області в період з 29 березня 2013 року по 10 січня 2014 року.

9 жовтня 2013 року Асамблеєю нотаріатів – членів Міжнародного Союзу Латинського Нотаріату було ухвалено рішення про прийняття України в особі Нотаріальної палати України до лав Міжнародного Союзу Латинського Нотаріату.

10 січня 2014 року на позачерговому з’їзді нотаріусів України був затверджений Статут НПУ у новій редакції, обрано нового Президента – Василину Наталію Володимирівну та проголошено створення регіональних Відділень НПУ на місцях.

Кохан А.ЛНа виконання рішення позачергового з’їзду нотаріусів України 11 квітня 2014 року в Дніпропетровській області створено Відділення Нотаріальної палати України в Дніпропетровській області та обрано його Голову – приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Кохан Ганну Леонідівну, яка очолювала відділення до 25 травня 2018 року.

 

 

Нотаріальна палата України, її структурні підрозділи, - створені і діють  задля забезпечення прав нотаріусів, представництва професійних інтересів нотаріусів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, втілення та застосування фундаментальних принципів системи нотаріату латинського типу, а також принципів нотаріальної етики, положень латинського нотаріату, захисту професійних інтересів та соціальних прав нотаріусів, сприяння підвищенню професійного рівня нотаріусів та надання їм методичної допомоги, захисту інтересів фізичних і юридичних осіб при заподіянні їх шкоди внаслідок незаконних дій або недбалості нотаріуса.

29 квітня 2014 року було офіційно проведено державну реєстрацію Відділення Нотаріальної палати України в Дніпропетровській області.

Вже через місяць після проведення державної реєстрації, а саме,  31 травня 2014 року, офіційно відкрито офіс Відділення, який знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. В. Винниченка, 2, офіс 41, «Будинок вчених».

18 травня 2015 року у м. Києві відбулося виїзне розширене засідання Ради НПУ, на якому Голова Відділення НПУ в Дніпропетровській області – Кохан Ганна Леонідівна була обрана Віце-президентом Нотаріальної палати України.